Kā atgūt savu uzticību darba Robert Half radošās grupas

Kā lielīties atpakaļ: saņem standarta vai sliktas funkcionalitātes apskats var maz šaubu samitrināt jūsu pašu pārliecība darbā. Bet neviens nav labākais; kļūst mazāk nekā lielu atsauksmi ir gonna notikt reizēm. Vai jūsu labākais, lai izskatītu pārskatīšanu kā iespēja uzlabot savu funkcionalitāti. Koncentrēties uz izlemt īstu rīcības soļi varētu pieņemt un pārbaudīt ar jūsu vadītājam programmā attiecībā uz labāko instrumentu profesionālās pilnveidošanās. Uzņemot bažas personas rokās, jūs jūtaties vairāk rokturi, kas var palielināt jūsu pašu pārliecības līmenis.

Kā iegūt labāku: samazināt naysaying. Ja jūs iedziļināties mākslas projekts, apcerēt, “Es nevaru izmēģināt šo,” esmu sabotaged savu self, pirms vēl esat sācis. Veikt soli atpakaļ un nodrošina sev pep runāt galvenokārt sakņojas. Domāju, auto lizings ka laiki, kad esat veiksmīgi kontrolē briesmonis iniciatīvas vai pieaudzis līdz notikuma. Tas var izklausīties muļķīgi, bet nedaudz noderīga sevi runāt var dot savu stipro alkoholisko dzērienu liels lifts. Kā atzīmēja runātājs un autors Brené Brown saka: “runāt ar sevi kā jūs būtu personai jūs dievinu.

“Ikvienam padara kļūdas. No pieminekļu sastrādājuši ar nelielām neveiksmes grēkot ir cilvēka. Ja veicat verdziskums, inducējot kļūda, vienkārši veikt koriģējošas darbības. Jūs vēlaties būt atbildīgam un iespējams veikt atvainošanos. Kas jums nav jādara ir marinate apmulsums. Kamēr jūs vēlaties mācīties no kļūda, jūs nevar palīdzēt sev, vai kāds cits obsessively izskatīt muļķis vai sākt otrās guessing jūsu vispārējo kompetenci.

Kad esat atspoguļo stāvokli, atklāja, kur lietas nogājis greizi un mainīt savu darbu pieejas vai uzvedību, lai apietu identiskus jautājumus nākotnē, tas ir laiks, lai ļautu tai iet.