Rīga var lepoties ne vien ar plašu koncertzāļu sarakstu, bet arī ar saviem daudzajiem teātriem, kuri katrs atšķiras savā būtībā, kā arī izmērā, tādēļ skatītājiem tiek piedāvāta dažāda veida skatuves izklaide. Rīgas teātros Jūs atradīsiet gan klasiskus uzvedumus, gan pilnīgus jaunradījumus, tādēļ varam garantēt, ka kas baudāms atradīsies visiem skatītājiem – gan tiem, kuri vēlas baudīt ko citādu un modernu, gan tiem, kuri ir pārbaudītu vērtību cienītāji.

Jaunais Rīgas Teātris

Jaunais Rīgas Teātris ir repertuārteātris, kas skatītāju acīs izceļas ar savām klasisko darbu interpretācijām caur mūsdienīgu skatījumu un vērtību prizmu. Skatītājiem interesantā un saistošā veidā tiek pasniegti gan pašmāju, gan ārzemju autoru darbi, kas izrādes laikā liek sajust dažādas emocijas un pārdomāt Jūsu esošās vērtības. Teātris sevi pārsvarā pierāda ar darbiem, bet sevi apraksta ar sekojošiem vārdiem: „Kvantitātes, stresa un informācijas laikmetā mēs vēlamies apliecināt humānismu, vitalitāti un emocijas, meklēt atpakaļceļu uz harmoniju un vienkāršību!” 

Ģertrūdes ielas teātris

Kāds mazāks, bet ne mazākas ievērības cienīgs, Rīgas teātris ir Ģertrūdes ielas teātris – tajā var baudīt laikmetīgo mākslu dažādās tās izpausmēs. Astoņu darbības gadu laikā ir tikušas īstenotas dažādas gan jauno iestudētāju, gan pieredzējušo režisoru izrādes, kurām cauri vijas Ģertrūdes ielas teātra galvenās vērtības: aktualitāte, jūtīgums, radoši meklējumi, drosme, atvērtība, profesionalitāte un pārdomāta mērķtiecība. Šis teātris izceļas ar to, ka ir patstāvīgi atvērts dažādām mākslas izpausmēm un jauninājumiem, tādēļ tas aktīvi piedalās dažādos projektos, kas ļauj attīstīt un piepildīt šo mākslas telpu.

Latvijas Nacionālais teātris

Latvijas Nacionālais teātris ir gadu gaitā pārbaudīta vērtība, kas sevi ir pierādījis kā lielisku vietu gan skatītājiem, gan pašiem aktieriem. Tas ir viens no Latvijas profesionālajiem teātriem, kas var lepoties ar ļoti senu vēsturi un savām stiprajām tradīcijām, kuras caurstrāvo dažādos uzvedumus. Kā viens no galvenajiem tā mērķiem tiek minēta vietējo dramaturgu darbu popularizēšana, tādēļ katru sezonu tiek iestudēts vismaz viens jauns latviešu darbs. Šis teātris izceļas ar savām plašajām telpām, jo skatītāji tiek aicināti izrādes baudīt trīs dažādās zālēs.